27oCprognoza pogody

Aktualności

Buskie Spotkania z Folklorem- wielkie święto muzyki ludowej

Jedno z najbardziej lubianych przez mieszkańców, turystów i kuracjuszy wydarzeń plenerowych, na które czekaliśmy zawsze w maju.
To wyjątkowe i barwne spotkania których ideą jest wspieranie kultury ludowej. Wydarzenie na którym swoje dokonania artystyczne prezentuje kilkadziesiąt wykonawców folkloru ziemi świętokrzyskiej w kategoriach: zespołów pieśni i tańca, tradycyjnych kapel ludowych, kapel ludowych w opracowaniu artystycznym, zespołów śpiewaczych, tradycyjnych zespołów pieśni i tańca, solistów śpiewaków, solistów instrumentalistów.
Uczestnicy prezentują wszystkie elementy swojej tradycji i dzielą się tym co w kulturze ludowej i zwyczajach danego regionu najpiękniejsze. To własnie na Buskich Spotkaniach z Folklorem możemy posłuchać gwary, gwary która pozostaje ciągle żywa w muzyce.
Dwudniowe zmagania konkursowe w muszli koncertowej Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju którym towarzyszy kiermasz prac ludowych, pokazy garncarskie, rzeźbiarskie, tkackie, stoiska z potrawami regionalnymi, promujące kulturę ludową i regionalną.

Wkrótce poinformujemu o nowym terminie Spotkań z Folklorem. 

 

 

Zobacz też: https://busko.travel/aktualnosci/buskie_spotkania_z_folklorem_wielkie_swieto_muzyki_ludowej

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...