3oCprognoza pogody

Aktualności

Zapraszamy na koncert "Tribute to Anna German"

Koncert Piosenk Anny German "Tribute to Anna German". W programie najpiękniejsze piosenki z repertuaru Białego Anioła

 

 

Joanna Nawrot ŚPIEW

Sopran liryczny. Studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej – Walawskiej. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Uczestniczyła kilkukrotnie w międzynarodowym festiwalu muzyki klasycznej na Białorusi, występuje w kraju i za granicą z repertuarem klasycznym operowo - operetkowym oraz z repertuarem piosenek Anny German. Uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Operetkowego „Muzyka u źródeł”. Współpracuje z solistami, dyrygentami, aktorami. Otrzymała nagrodę człowiek roku 2016 w kategorii debiut organizowanym przez dziennik Echo Dnia oraz wyróżnienie w kategorii kultura. Kilkukrotna laureatka Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Laureatka pierwszego miejsca Krajowych Eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Anna German w 2017 w Białymstoku , Finalistka IV Międzynarodowego Festiwalu Anna German 2017 w Warszawie Laureatka nagrody specjalnej za wykonanie arii Piotra Czajkowskiego na VII ogólnopolskim konkursie wokalnym w Mławie w 2018 r. Prowadzi ożywioną dzielność koncertową. Występuje w spektaklach teatralno-muzycznych, m.in na deskach Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w Warszawie, Gdańsku, Lądku Zdroju, Busku-Zdroju, Nałęczowie, Białymstoku, Szczawnie - Zdroju, Nowym Sączu, Krynicy Zdroju, Krośnie, Świdnicy, Bydgoszczy. Ukończyła kursy mistrzowskie sztuki bel canto u wybitnych polskich pedagogów śpiewu operowego, a także plastyki ruchu scenicznego. Z ramienia Ligi Kobiet Polskich prowadzi działalność wykładową na terenie całego kraju dotyczącą anatomii i fizjologii głosu ludzkiego oraz warsztaty z pracy nad głosem.

Andrzej Wojciechowski KLARNET

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich. Wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkurach klarnetowych i kameralnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako solista i kameralista koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej, a także Afryce i Azji. Klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Jest również członkiem Polskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Trio Stroikowego oraz zespołu Zagan Acoustic (2012-2018). W latach 2014-2017 był profesorem gościnnym Ning Xia University of Art w In Chuan (Chiny). W 2014 roku Andrzej Wojciechowski dołączył do zaszczytnego grona „Muzyków Selmera”. W swoim dorobku płytowym posiada albumy z muzyką klasyczną, jazzową, a także klezmerską i teatralną. W 2016 roku nakładem wydawnictwa DUX ukazał się jego debiutancki album „A Tribute to Benny Goodman” nagrany wraz z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, pod batutą Łukasza Borowicza. Na płycie znalazło się pierwsze polskie nagranie Koncertu Aarona Coplanda oraz kompozycje Beniamina Baczewskiego i Artura Guzy, dedykowane Andrzejowi Wojciechowskiemu. Jest doktorem habilitowanym w Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku.  

Jarosław Stokowski KONTRABAS  
W 2008 roku rozpoczął edukację w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kontrabasu Sebastiana Wypycha. W czasie studiów zdobył bardzo duże doświadczenie grając jednocześnie muzykę klasyczną jak i rozrywkową. Jako kontrabasista klasyczny współpracuje zarówno z Płocką Orkiestrą Symfoniczną jak również z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoników Gdańskich czy też World Orchestra Grzecha Piotrowskiego. W 2011 roku miał zaszczyt koncertować wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia na Festiwalu Światowych Orkiestr Symfonicznych w Moskwie. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra w klasie kontrabasu Janusza Dobrowolskiego. Pierwszym zespołem do którego został zaproszony był zespół Meadow Quartet, z którym koncertuje i zdobywa liczne nagrody na festiwalach i konkursach po dziś dzień. Chwilę później dołączył do zespołu Zagan Acoustic. Razem z Pawłem Zagańczykiem i Piotrem Słopeckim współtworzy zespół aktorki i wokalistki Emilii Komarnickiej. Jest też kontrabasistą Gaby Janusz. Jarosław Stokowski ma również na swoim koncie współpracę z uznanymi muzykami jazzowymi takimi jak: Tomasz Sowiński, Piotr Mania, Grzech Piotrowski, Grzegorz Lewandowski, Krzysztof Krakowski, Dariusz Herbasz, Artur Jurek, Paweł Kaczmarczyk, Marcin Wasilewski, Robert Luty, Leszek Dranicki, Marcin Jahr. W 2013 roku dołączył do zespołu Adama Wendta – Adam Wendt Acoustic Set.

 

Paweł Zawada FORTEPIAN, ARANŻACJE

akompaniator, aranżer. Pochodzący z Radzynia Podlaskiego. Do Gdańska przyjechał na studia w Akademii Muzycznej, którą ukończył w klasie fortepianu prof. Bogdana Czapiewskiego. Na fortepianie realizuje swoje największe muzyczne pasje. Najlepiej czuje się jako akompaniator, zajmuje się również improwizacją, aranżacją, tangiem argentyńskim, śpiewem i muzyką chóralną, edukacją muzyczną, a ostatnio także pracą wydawniczą. Od 2016 r. pracuje jako akompaniator tańca w gdańskiej Szkole Baletowej. Z zespołem Tangueros Balticos przygotował muzykę do spektaklu baletowego Tango Life w choreografii Romana Komassy, który był wystawiany w Operze Bałtyckiej. Jest pianistą i aranżerem w zespole tanga argentyńskiego Milonga Baltica. Ważną dla niego formą ekspresji jest śpiew. Jako członek zespołu Goldberg Vocal Ensemble brał udział w nagraniach kilku płyt z muzyką dawnego Gdańska. Jako pianista współpracuje z wieloma gdańskimi śpiewakami, towarzysząc im na koncertach z różnorodnym repertuarem. Z Piotrem Lempą - śpiewakiem operowym - nagrał płytę Romanse Rosyjskie.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...