7oCprognoza pogody

Aktualności

Blog historyczny

Drodzy Mieszkańcy, Mili Goście rozpoczynamy serię opowieści historycznych o Busku-Zdroju autorstwa Pana Franciszka Rusaka.

FRANCISZEK RUSAK urodził się 3 października 1943 roku w Busku-Zdroju. Studia polonistyczne ukończył w Zielonej Górze i Wrocławiu. Nauczyciel z zawodu. Był długoletnim dyrektorem Buskiego Domu Kultury. Sam siebie określa rzemieślnikiem pióra. Niestrudzony łowca ciekawostek z historii, etnografii i kultury regionu. Autor wielu artykułów i felietonów prasowych.
Jego zainteresowania etnograficzno-historyczne oraz umiłowanie rodzinnego miasta zaowocowały zbiorem legend, w których obecne są charakterystyczne dla Buska miejsca i postacie. Wydał także zbiór opowiadań o starym Busku i kilka monografii postaci historycznych, zabytków i miejscowości. Na naszej stronie bsck.busko.pl w zakładce   Turystyka/Historia   znajdą Państwo teksty traktujące o przeszłości naszego niezwykłego miasta. Mamy nadzieję, że wspólnie z Autorem odkryjemy Genius Loci Buska-Zdroju.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...