15oCprognoza pogody

Gnojno

Gmina Gnojno przynależy do powiatu Buskiego od roku 1998. To typowy region rolniczy, gdzie postawiono na ekologię i ochronę środowiska. Funkcjonują tu liczne gospodarstwa agroturystyczne.

Region położony jest na szlaku prowadzącym nad Chańczę oraz do Szydłowa. Zachwycająca przyroda i zabytki skłaniają do odwiedzin przez cały rok.

Pierwsze wzmianki historyczne dotyczące Gnojna datowane są na 1241 rok. Historia sięga czasów rzymskich, kiedy wioska leżała na bursztynowym szlaku. Do dziś podziwiać możemy takie zabytki jak kościół parafialny pw. Św. Jana Chrzciciela z lat 1596-1598 czy zespół dworski w skład którego wchodzą dwór z 2 poł. XVI wieku i park z XIX wieku.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...