16oCprognoza pogody

Pacanów

Pacanów jest znany wszystkim dzieciom i dorosłym dzięki postaci Koziołka Matołka, bohatera bajki Kornela Makuszyńskiego, który nie mógł znaleźć drogi do miasteczka. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się stało, wiadomo jednak, że dzięki temu dzisiejszy Pacanów jest rozpoznawalny w całej Polsce.

W Pacanowie działa Europejskie Centrum Bajki, które dba o promocję zarówno książkowego bohatera, jak i samej miejscowości. Centrum jest miejscem, w którym nie tylko słynny koziołek, ale także bohaterowie innych bajek czują się jak u siebie w domu. Placówka jest także organizatorem odbywającego się co roku Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...