18oCprognoza pogody

Nowy Korczyn

Nie jest łatwo spacerować po zabytkach Nowego Korczyna. Miasto które odegrało niebagatelną rolę w historii Polski, szczególnie za czasów pierwszych Jagiellonów, pozostaje dziś jedynie świadkiem swojej dawnej świetności.

Charakterystycznym elementem kameralnej przestrzeni miejskiej Nowego Korczyna są stojące w niewielkiej odległości od siebie dwa kościoły – zabytki których nie powstydziłyby się największe miasta Polski. Wczesnogotycki kościół poklasztorny oo. Franciszkanów sąsiaduje tu z manierystyczną farą, widocznym znakiem dawnej świetności Nowego Korczyna. Dopełnieniem tego obrazu jest równie monumentalna synagoga, malowniczo położona w bezpośrednim sąsiedztwie Nidy. Do czasów obecnych nie przetrwał nowokorczyński zamek, niegdyś połączony z miastem przeprawą mostową. Zachowała się natomiast kamienica przy rynku, zwana Akademią Długosza – miejsce o niezwykle intrygującej historii.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...