15oCprognoza pogody

Wiślica

Wiślica, z monumentalną kolegiatą, Domem Długosza i przepływającą przez miasto rzeką Nidą, to kwintesencja regionu Ponidzia. Miasteczko może się poszczycić sięgającą wczesnego średniowiecza historią i zabytkami o najwyższym poziomie artystycznym, wspaniale wkomponowanymi w krajobraz okolicy.

Dachy kolegiaty, widoczne w dolinie Nidy z odległości wielu kilometrów, na stałe wpisały się w kulturowy obraz tej krainy. Trzeba jednak wspomnieć, że obok tego znanego i utrwalonego, Wiślica ma także drugie, nieznane oblicze. Miasto, wydawałoby się, że już dawno odkryte i w sposób pełny opisane, do dziś zaskakuje. Podczas prac restauracyjnych w Domu Długosza odkryto nieznane wcześniej gotyckie malowidła. Odwiedzając Wiślicę, warto wybrać się na wycieczkę do grodziska, poznać historię wykopalisk prowadzonych w obrębie całego średniowiecznego miasta oraz obejrzeć słynną romańską posadzkę pierwszej kolegiaty, dzieło klasy światowej, prawdziwy skarb Ponidzia. 

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...