15oCprognoza pogody

Stopnica

Patrząc na dzisiejszą panoramę miasta, trudno oprzeć się refleksji, że Stopnica, podobnie jak jej „siostra” Wiślica, czasy prosperity przeżyła wiele wieków temu. Przypomina o tym górująca nad zabudową rynku sylweta kościoła farnego, wzniesionego przez króla Kazimierza Wielkiego.

Budowę kościoła, podobnie jak zrekonstruowanego w ostatnich latach zamku, Stopnica zawdzięcza temu znamienitemu władcy, wielkiemu budowniczemu „Polski murowanej”. W kolejnych stuleciach miasto ulegało coraz większej stagnacji, która jednak nie zahamowała zupełnie wznoszenia nowych, monumentalnych budowli. Warto wśród nich wspomnieć dawny klasztor oo. Reformatów położony na stopnickim przedmieściu. Stopnica może być dla przyjezdnych znaczącą lekcją historii, nie tylko tej średniowiecznej, ale także tej najnowszej. Zburzona w 1945 r., podniosła się „z popiołów”, dbając o swoją historię i dziedzictwo.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...