16oCprognoza pogody

Szydłów

Szydłów zyskał szczególne znaczenie za czasów króla Kazimierza Wielkiego. Ten znakomity władca miał ulubione miejsca, do których często wracał, z których sprawował władzę, w których odpoczywał. Należały do nich m.in. położone w okolicy Stopnica i Wiślica, jednak nie mogły one przyćmić Szydłowa.

Miasto zostało przez władcę podniesione do rangi ośrodka władzy zdecydowanie wychodzącej poza skalę regionu. Szydłów w planach Kazimierza miał być jedną z wizytówek odbudowanego Królestwa Polskiego. Miało to być miasto-rezydencja, w pewnym sensie połączenie Wawelu i podkrakowskiego Kazimierza. Poziom i skala fundowanych przez która budowli, w tym zamku, kościoła farnego i murów miejskich, poświadczają tę tezę. Szczególnie zamek, którego bryła nie ma podobnych sobie w Polsce, wiele mówi o zamysłach władcy. Wchodząc w obręb Starego Miasta przez bramę Krakowską, trudno nie odnieść wrażenia, że przechodzi się tędy do innego, dawnego świata. Szydłów przywodzi na myśl średniowieczny sen o idealnym mieście.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...