18oCprognoza pogody

Tuczępy

Gmina Tuczępy ma charakter rolniczy. Aż 62% całego obszaru stanowią użytki rolne. Rolnictwo oraz produkcja roślinno-zwierzęca dominują na tych terenach. Prawdziwym bogactwem gminy są lasy, które zajmują 30% gruntów.

Falista rzeźba ukształtowania terenu poprzecinana jest licznymi kanałami cieków wodnych należących do rzeki Wschodniej. To idealne miejsce na odpoczynek i rozkoszowanie się urokami natury.

Na terenie samej wsi Tuczępy zachowały się takie zabytki jak:  kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela z 1666r z cmentarzem przykościelnym z 1246r, dzwonnica z 1829 roku i wiele innych.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...