-1oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Wzgórze z kaplicą św. Anny w Pińczowie

Wzniesiona na kulminacji wzgórza, które z czasem przyjęło jej nazwę, kaplica św. Anny ma interesującą historię. Zbudował ją Santi Gucci na pamiątkę roku jubileuszowego 1600 dzięki fundacji margrabiego Zygmunta Myszkowskiego, staraniem miejscowego Bractwa św. Anny. Można śmiało powiedzieć, że mieszkający w Pińczowie włoski artysta, znany z renesansowej przebudowy zamku wawelskiego i realizacji kaplicy Zygmuntowskiej, właśnie tu wzniósł pierwszą w Polsce wolnostojącą świątynię kopułową o przeznaczeniu wyłącznie kultowym. Pierwotnie kaplica była otoczona fortyfikacjami bastionowymi, których pozostałości są widoczne do dziś, i stanowiła jeden z elementów systemu fortyfikacyjnego zamku pińczowskiego, stojącego na sąsiednim wzgórzu. Wspaniała, rozległa panorama Doliny Nidy, roztaczająca się ze Wzgórza św. Anny, należy do najbardziej znanych widoków tej krainy.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...