-2oCprognoza pogody

Przyroda

Park Zdrojowy w Busku-Zdroju

Park Zdrojowy w Busku-Zdroju podzielony jest rzeczką Maskalis na dwie części, starą i nową. Na południe od nowej części, na wzgórzu Sole znajduje się sosnowo-olszowy lasek komunalny, popularnie zwany Małpim Gajem. Stara część parku założona została w latach 30. XIX w. Zaprojektował ją architekt Henryk Marconi, a założył ogrodnik Ignacy Hanusz. W jej centralnej części wznosi się monumentalny budynek Sanatorium Marconi. Teren parku o powierzchni 15 ha jest ogrodzony. Nowa część parku, 12,5 ha, oddana została do użytku w 2008 r.

W części nowej i starej parku rośnie ok. 4,5 tys. drzew i krzewów, niekiedy bardzo egzotycznych. Najliczniej występują: jesiony, lipy, klony, kasztanowce, graby, robinie akacjowe, wiązy i buki. Mniej liczne są: brzoza brodawkowata, modrzew europejski, czeremcha pospolita. Szczególne gatunki stanowią: kłęk kanadyjski, platan klonolistny, kasztanowiec żółty, katalpa bignoniowa. Około 12% drzew liczy ponad 100 lat.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...