26oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Strożyskach

Budowla o intrygującej bryle, składającej się z dwóch części: gotyckiej i neogotyckiej. Unikatowa część gotycka została wzniesiona w 1378 r. dzięki fundacji rycerza Michała, ówczesnego właściciela tych dóbr. Część neogotycką dobudowano pod koniec XIX w. Charakterystyczną cechą starej części świątyni jest to, iż pod względem konstrukcyjnym skopiowano w niej, co zdarza się niezwykle rzadko, pseudodwunawowy układ wiślickiej kolegiaty. Średniowieczny rodowód ma także wieża świątyni. W jej przyziemiu zachowała się XIV-wieczna tablica erekcyjna.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...