15oCprognoza pogody

Inne atrakcje

Studnia gromadzka w Pęczęlicach

Pomiędzy zabudowaniami wsi Pęczelice znajduje się ocembrowane źródło – studnia gromadzka. To dość osobliwe miejsce, o którym opowiada miejscowa legenda. Mówi ona o rycerzu powracającym z krucjaty, który po spotkaniu z wiedźmą-zielarką wyleczył odniesione w walce rany, pijąc wodę z miejscowej studni i stosując opatrunki, które były nią nasączone. Kiedy rycerz odzyskał zdrowie, źródło nazwano „źródełkiem życia”, a wokół niego powstała wieś.

Współcześnie okolice wywierzyska spełniają także funkcję kulturalną. Latem odbywają się tu różnego rodzaju spotkania i koncerty. Nad źródełkiem znajduje się niewielki kopiec z barokową figurą św. Floriana.

 

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...