15oCprognoza pogody

Inne atrakcje

Grodzisko wczesnośredniowieczne w Wiślicy

Wiślickie grodzisko zostało zbudowane na początku XI w., a następnie znacznie rozbudowane w 2. poł. XII w. Gród w czasach swojej świetności pełnił wyłącznie funkcję militarną. Stacjonowała tu załoga mająca za zadanie strzec przepraw przez rozlewisko Nidy oraz osady cywilnej (Wiślicy). Jako o ciekawostce należy wspomnieć, iż drugi gród był otoczony ponad 400-metrowym murem kamiennym. Przyjmuje się, iż gród ten dotrwał do 1241 r., kiedy to został zniszczony podczas najazdu Mongołów. Do czasów obecnych zachowały się wały ziemne o wysokości 6 m nad poziom gruntu. W zachodniej części wałów grodziska znajduje się ciekawa skała gipsowa o oryginalnym kształcie. Z jej szczytu rozciąga się imponujący widok na nadnidziańskie łąki oraz na Wiślicę.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...