15oCprognoza pogody

Pałace i dwory

Pałac Popielów w Kurozwękach

Pałac w Kurozwękach należy do najciekawszych zespołów rezydencjonalnych województwa świętokrzyskiego. Wzniesiony jako gotycki zamek rycerski w 2. poł. XIV w. przez ówczesnego właściciela okolicznych dóbr Dobiesława z Kurozwęk, z czasem został przebudowany na przestronny barokowy pałac. Jego obecny kształt pochodzi z czasów kolejnej przebudowy, która miała miejsce w 2. poł. XVIII w., kiedy właścicielami założenia byli Sołtykowie. Obok pałacu dobudowano wówczas pawilony ogrodowe, które dopełniają założenia parkowego. Obiekt jest własnością rodziny Popielów, którzy odzyskali swoje mienie po okresie socjalizmu. Obecnie służy jako hotel i stylowa restauracja, oferuje także wiele atrakcji dla turystów, m.in. bizon safari i minizoo.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...