15oCprognoza pogody

Pałace i dwory

Pałac w Śladkowie Dużym

Pałac należy do ciekawszych realizacji klasycystycznych architektury rezydencjonalnej, które możemy zobaczyć na terenie województwa świętokrzyskiego. Swą obecną formę budynek zawdzięcza Ferdynandowi Janowi Naxowi, architektowi królewskiemu z czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nie jest to obiekt jednorodny pod względem stylu. Jego najstarsza część, kaplica i skarbczyk, mają charakter późnobarokowy. Zostały one wzniesione ok. 1680 r. i obecnie stanowią przyziemie części północno-wschodniej. Charakterystyczną dominantą architektoniczną pałacu jest środkowy, półeliptyczny ryzalit, pełniący funkcję osi założenia, z najbardziej reprezentacyjnymi pomieszczeniami, zlokalizowanymi na pierwszym piętrze.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...