16oCprognoza pogody

Kultura i tradycje regionu

Świetlica w Broninie

Na placu przed świetlicą wiejską w Broninie można zobaczyć dość zaskakujące elementy rzeźby „Potop”, pochodzące ze słynnej fontanny w Bydgoszczy. To składające się z wielu figur dzieło berlińskiego rzeźbiarza Ferdinanda Lepcke z początku ubiegłego wieku, które Niemcy w 1943 r. przetopili na cele wojenne. Zostało ono odtworzone w ostatnich latach w bydgoskim parku, a duży udział mieli w tym świętokrzyscy artyści. Autorem rekonstrukcji figur jest rzeźbiarz Michał Pronobis z Radoszyc, a ich odlewy z brązu wykonał Jacek Guzera z Kielc. Do Broniny trafiły, dzięki inicjatywie sołtysa Stanisława Kozioła, pierwotne gipsowe wersje.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...