12oCprognoza pogody

Sanatoria

Sanatorium Mikołaj w Busku-Zdroju

Mikołaj to kameralne, chętnie odwiedzane sanatorium, otoczone zielenią, położone nieopodal Parku Zdrojowego. W ofercie są pokoje 1- i 2-osobowe (wieloosobowe w ramach NFZ). Każdy z nich jest wygodnie urządzony i wyposażony w łazienkę, telewizor, radio, czajnik, telefon i lodówkę. Można korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu oraz z płatnego parkingu. W czasie pobytu goście mają zagwarantowaną opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Obiekt z własną jadalnią oraz zakładem przyrodoleczniczym, w którym wykonywane są następujące zabiegi: kąpiel siarczkowa, fasony siarkowe, kinezyterapia, kąpiel kwasowęglowa sucha, kąpiel wirowa solankowa, masaż klasyczny, wibracyjny, wirowy, inhalacje, hydro-jet, hydromasaż, kąpiel perełkowa, diadynamik, prądy Tensa, Traberta, krioterapia miejscowa, magnetronik, sollux, bioptron, MRS, laser, galwanizacja, jonoforeza

Zabudowania sanatorium Mikołaj wznoszą się na wzgórzu Byczej Góry. Powstały one dzięki fundacji cara Mikołaja I w 1837 r. według projektu Jakuba Gaya i służyły pierwotnie jako szpital dla ubogich pw. św. Mikołaja (na cześć fundatora). Kompleks składał się z dwóch budynków – jeden przeznaczony był dla chrześcijan, drugi dla Żydów.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...