15oCprognoza pogody

Inne atrakcje

Multimedialna Kapsuła

Multimedialna, mobilna „Kapsuła Wrażeń” zaopatrzona w nowoczesne narzędzia technologiczne, służy promocji buskiego regionu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu projekcji virtual reality, widzowie zaproszeni są na trójwymiarową podróż po Ponidziu. Technologia ta sprawia, że  obserwator ma wrażenie przebywania w prezentowanym miejscu. Tak więc, nie ruszając się z miejsca poczujemy się jakbyśmy osobiście wypoczywali w parku zdrojowym przy sanatorium „Marconi” albo w rezerwacie podziwiali zjawiska krasowe i roślinność stepową. Poprzez odpowiedni ruch głową, każdy z uczestników seansu może skupić swoją uwagę na interesującym go elemencie. Wrażenie wizualizacji potęguje przestrzenny dźwięk, który wydobywa się z ukrytych wokół głośników. Zadbano także o odpowiednie doświetlenie kapsuły, nastrojowe światło sprawia u zwiedzającego wrażenie ciepła i przytulności. Poczuje się on w niej jak w domu, gdyż dla wygody zamontowano sprzęt kuchenny, dzięki któremu można przygotować poczęstunek z pyszną kawą z ekspresu, a po posiłku zmyć naczynia w bieżącej wodzie oraz przechować żywność w lodówce dyskretnie umieszczonej w szafce między półkami. „Kapsuła Wrażeń” nie tylko potrafi nas przenieść w cudowny klimat buskiego kurortu, sama również przystosowana jest do ruchu, przy niewielkiej pomocy środka lokomocji dotrze do najdalszego zakątka świata, aby promować turystyczne atrakcje naszego regionu. To niesamowite urządzenie pojawiło się w Busku-Zdroju dzięki współpracy czterech organizacji, Stowarzyszenia Przyjaciół Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, które wystąpiło z wnioskiem o sfinansowanie zakupu kapsuły. Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia” wraz Kołem Gospodyń Wiejskich i Miejskich zadbały zaś o odpowiednie oprogramowanie, Buskie Samorządowe Centrum Kultury obsługuje urządzenie przygotowując multimedialne prezentacje oraz zapewnia transport. Wszystkich chętnych pragnących skorzystać z kapsuły prosimy o kontakt z Buskim Samorządowym Centrum Kultury pod numerem telefonicznym +48 41 370 54 15.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...