15oCprognoza pogody

Kultura i tradycje regionu

Pracownia Sztuki Rustykalnej „Arte Rustica”

Olga Hnatyszak –Myśliwiec w swojej pracowni prowadzi warsztaty sztuki ludowej, które oparte są na lokalnym rzemiośle. Odwiedzając pracownię mamy możliwość przeniesienia się w inny świat - świat sztuki, zatrzymania się w miejscu, zapomnienia o pędzie otaczającej nas rzeczywistości. Znajdziemy tu stare narzędzia, przybory, wykorzystywane w znikających zawodach – imadła, koła młyńskie, stare „ żeleźniaki”, koło garncarskie , poznamy pracownię , gdzie tworzone są cudeńka z gliny czy osobliwe anioły, ikony na przeszło stuletnich deskach. Wszystko to odnajdujemy w bujnej roślinności ogrodu właścicieli.

Istnieje tu możliwość nabycia pamiątek w postaci ikon, biżuterii, prac z gliny czy witraży malowanych na szkle , wykonanych przez artystkę, a także własnoręcznego wykonania miłej pamiątki np. z gliny.

Zwiedzanie pracowni i zorganizowanie warsztatów ceramicznych, malowania na szkle czy wykonywania biżuterii, możliwe jest po uprzednim umówieniu się telefonicznym, z uwagi na możliwą nieobecność artystki.

Dodatkowym walorem pracowni jest jej otoczenie – wioska Radzanów jest starą miejscowością. Do dziś przetrwał tu klasycystyczny dwór z parkiem i pięknymi alejami lipowymi. Pierwotnie dwór był drewniany. Obecna bryła budynku pochodzi z 1964 roku. Kiedy to jej drewniane ściany rozebrano i dość wiernie odtworzono rzut i bryłę, zastępując ściany - ceglanymi. Za parkiem uroczy widok na wzniesienia Garbu Pińczowskiego z zabudowaniami Buska - Zdroju, Broniny czy z wzniosłą wieżą kościoła w Szczaworyżu. U naszych stóp rozciąga się teren rekreacyjny z zalewem i plażą kąpieliska w Radzanowie.

W Radzanowie miło i pożytecznie spędzicie czas.

Serdecznie zapraszamy.

  

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...