15oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Szańcu

Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP powstał z fundacji biskupa kujawskiego, Kanclerza Wielkiego Koronnego Krzesława z Kurozwęk. Jego budowę ukończono i dokonano konsekracji w roku 1499. Jest to budowa dwunawowa z gotycką kaplicą i dwiema kruchtami. Prezbiterium jest węższe od głównego korpusu i zamknięte wielobocznie. Zakrystia od północy połączona jest skarbczykiem zbudowanym później, już w XVIw. Na ścianie zakrystii istnieje zegar słoneczny, prawdopodobnie z roku 1559. Zachowały się gotyckie ostrołukowe otwory okienne oraz dwa kamienne portale, dwuspadziste i strzeliste. Na zewnętrznych ścianach prezbiterium i kaplicy widnieją wyryte napisy okolicznościowe i nazwiska, prawdopodobnie murarzy zatrudnionych przy pracach odnowieniowych. Kościół odnowiony został w 1914 r.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...