16oCprognoza pogody

Zabytki

Dawna Synagoga w Busku-Zdroju

Budynek dawnej synagogi przy ul. Partyzantów 6, wybudowany w latach 1927–1929, obecnie pełni funkcję obiektu handlowego. Jest to budynek murowany, na jego elewacji frontowej, wyłożonej białym wapieniem pińczowskim, znajdują się ciekawe elementy dekoracyjne i architektoniczne. Wnętrze synagogi stanowiła kwadratowa hala o boku 13 m, a na 9 filarach umieszczona była galeria. Na galerii empora (babiniec), na którą prowadziły szerokie, wygodne schody, z oddzielnym wejściem w południowej części budynku.

Przy ul. Widuchowskiej znajduje się zamknięty kirkut, cmentarz grzebalny.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...