16oCprognoza pogody

Noclegi

AGROTURYSTYKA „U Henryka”

Witamy!

Agroturystyka „U Henryka” powstała właśnie z myślą o Tobie! Serdecznie zapraszamy na wypoczynek w miejscowości uzdrowiskowej Sole-Zdrój – położonej na malowniczych terenach Ponidzia – nieopodal Wisły i Nidy. Tuż obok, bo zaledwie ok. 1 km od gospodarstwa, znajdują się najlepsze w Polsce baseny termalne.

Solanki, termy i kąpiele siarkowe pomogą Ci zachować zdrowie.

Rowery i nordic walking poprawią sprawność fizyczną i ukoją Twoje nerwy.

Jeżeli chcesz zapoznać się z tą piękną i urokliwą okolicą, spędzić  tu mile czas (wypocząć), to będzie nam miło ugościć Cię w naszych skromnych progach. ????

W zależności od warunków pogodowych do dyspozycji gości jest quad lub skuter śnieżny!!!

 

Zapraszamy!!!

 

Gospodarstwo agroturystyczne w uzdrowiskowej miejscowości Solec Zdrój oferuje pokoje gościnne wraz z całodziennym wyżywieniem oraz samodzielny, drewniany dom w miejscowości Pawłów (9 km) od Solca.

W pobliżu jest strumyk, zalew kąpielowy, łazienki zdrojowe, park, boisko sportowe, mały plac zabaw.

W pobliskim uzdrowisku jest możliwość korzystania z zabiegów leczniczych,

chętnie udzielimy szczegółowych informacji na ten temat.

 

Cennik

Od 29 zł/osobę do 35 zł/osobę (nocleg powyżej 3 dni)

Od 40 zł/osobę do 45 zł/osobę (nocleg do 3 dni)

70 zł/osobę (nocleg + pełne wyżywienie – powyżej 3 dni)

75 zł/osobę (nocleg + 2 posiłki – do 3 dni)

Możliwość wynajęcia domku wolnostojącego na posesji do dyspozycji gości.

Stały dostęp do sieci internet!!!

Z domu Państwa Boduszków jest zaledwie 700 metrów do lasu. W pobliżu jest strumyk, zalew kąpielowy, łazienki zdrojowe, park, boisko sportowe, mały plac zabaw.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku organizowane są biesiady przy ognisku, wieczorki taneczne, wycieczki piesze i rowerowe (zwiedzanie zabytków i atrakcyjnych miejscowości, np.: Nowego Ko okolicy można powędkować, popływać rowerem wodnym, kajakiem, korzystać z plaży, a także jeździć bryczką, w zimie saniami.ciuchcia (kliknij aby obejrzeć zdjęcia) Okoliczne lasy zachęcają do grzybobrania, spacerów, wypraw na jagody i maliny.

Posiadamy też pięknie położone gospodarstwo w rczyna, Wiślicy). Wycieczki oprowadza gospodyni, która zna historię i miejscowe legendy. W niewielkiej odległości od Solca tuż przy ujściu Nidy do Wisły. Oferujemy gościom samodzielny dom z obszernym podwórkiem i sadem. Jest tam altanka, grill, miejsce na ognisko czy pole namiotowe, a także mnóstwo przestrzeni do zabawy. Dla dzieci przygotowano boisko do siatkówki, kosza, piaskownicę, atrakcją dla nich mogą być także zwierzątka domowe (psy, króliki, kury, kaczki). W małym muzeum obok domu wystawa starych naczyńi sprzętu rolniczego.

Nowoczesne uzdrowisko m.in. z niepowtarzalnymi wodami siarczkowymi

Uzdrowisko w Solcu Zdroju swą historią uzdrowiskową sięga XIX w. Ale największy rozwój przeżywa obecnie, w wyniku odkryciu nowych źródeł wód siarczkowych o bardzo dobrych leczniczo właściwościach. Należą one do najlepszych w Europie, a nawet na świecie. Solanka ta bowiem zawiera ośmiokrotnie więcej siarkowodoru niż w dotychczas eksploatowanych źródłach tj. 910 mg HS na jeden litr. Kąpiel siarczkowa pomaga w leczeniu chorób narządów ruchu, układu nerwowego, reumatoidalnych zapaleń stawów, urazów stawów i kości, nerwobolów itd.

Na bazie tego potencjału powstaje nowoczesna baza uzdrowiskowa z usługami także wellness i Spa. Sztandarowym nowoczesnym ośrodkiem Solca Zdroju jest „Malinowy Zdrój”.

Obecnie jeszcze brakuje typowego dla tego typu ośrodków żyjącego kulturą, gastronomią, centrum uzdrowiskowego. Należy to z czasem jak najowocniej uzupełniać.

Także dlatego niezbędnym w uzupełnieniu oferty Solca Zdroju są elementy (kulturalne, historycznego dziedzictwa itd.) także w pozostałych ośrodkach PK: Nowym Korczynie, Pacanowie, Stopnicy i Wiślicy

 

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...