15oCprognoza pogody

Przyroda

Małpi Gaj w Busku-Zdroju

W południowo-zachodniej części Parku Zdrojowego leży mały lasek, zwany popularnie Małpim Gajem. Z nową częscią parku łączy go ulica Jana Rokosza z obeliskiem poświęconym zasłużonemu dyrektorowi Uzdrowiska Busko-Zdrój w latach 1936-1939 i 1946-1950.

W ostatnich latach przeprowadzono prace polegające na wycince, pielęgnacji oraz odnowienia alejek wraz z oświetleniem. Przez Małpi Gaj przecinają się dwie główne aleje, tworząc krzyż łaciński. Dłuższa aleja biegnie z północy na południe, a zaczyna się przy obelisku ku czci J. Rokosza. Aleja krótsza ciągnie się na kierunku wschód-zachód od ogrodzenia Sanatorium Włók­niarz. Aleje Małpiego Gaju obsadzone są po obu stronach szpalerem brzóz, a cały las porastają świerki i sosny.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...