11oCprognoza pogody

Przyroda

Park Zdrojowy w Solcu-Zdroju

Główną oś Parku Zdrojowego w Solcu-Zdroju tworzy aleja Daniewskich (przedwojenna Zakładowa), pierwotnie zabudowana stylowymi willami, z których do dziś zachowały się dwie: wzniesiona w 1918 r. willa Prus oraz mająca ciekawą bryłę willa Irena – przedwojenne domy właścicieli soleckiego uzdrowiska, rodzin Daniewskich i Dzianottów. Ozdobą parku jest malowniczy staw o nieregularnym kształcie oraz neoklasycystyczne Łazienki, których główny hol ozdobiony jest – podobnie jak w okresie międzywojennym – cyklem obrazów „Cztery pory roku” autorstwa K. Lasockiego. Park Zdrojowy, ostoja niczym niezmąconej ciszy i spokoju, przylega bezpośrednio do kompleksu lasu sosnowego oraz ośrodka rekreacyjnego, wzniesionego w ostatnich latach na nowo utworzonym zalewie – sztucznym zbiorniku wybudowanym na niewielkiej rzeczce Rzosce.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...