15oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu

Świątynia została wzniesiona w 1630 r. na miejscu wcześniejszej, pochodzącej z XV w. Z pierwotnego, gotyckiego kościoła zachowało się prezbiterium; obecny ma cechy manierystyczne. Osobliwością szczaworyskiego kościoła jest jego prezbiterium, przykryte kopułą zakończoną manierystyczną latarnią, wzniesioną ok. 1630 r. w miejsce pierwotnego sklepienia. Takie rozwiązanie architektoniczne sprawia, że prezbiterium można mylnie potraktować jako kaplicę. Warto zwrócić uwagę na ciekawą, późnorenesansową dekorację stiukową nawy, charakterystyczną dla manieryzmu lubelskiego. W rokokowym ołtarzu głównym świątyni znajduje się XVI-wieczny obraz przedstawiający Matkę Boską Szczaworyską, w XVIII-wiecznych sukienkach, na zasuwie którego wyobrażono patrona świątyni – św. Jakuba Starszego. Kościół w Szczaworyżu leży na małopolskim odcinku Szlaku św. Jakuba.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...