16oCprognoza pogody

Sanatoria

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny GÓRKA im. dr Szymona Starkiewicza w Busku-Zdroju

Szpital powstał jako ośrodek leczenia i rehabilitacji dzieci. W 1918 roku dr Szymon Starkiewicz - lekarz z Zagłębia owładnięty gorącą pasją niesienia pomocy najmłodszym wezwał społeczeństwo polskie do wnoszenia ofiar na rzecz budowy sanatorium dziecięcego w Busku. Dwa lata później odbyło się pierwsze leczenie sanatoryjne dzieci w wynajętej Willi WIKTORIA. Rok później sezon na terenie GÓRKI rozpoczął się w sześciu namiotach pozyskanych od Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Budowa głównego pawilonu na GÓRCE rozpoczęła się w 1922r. a już w 1926r. placówka rozpoczęła działalność.
Obiekt położony jest malowniczo na wzgórzu w otoczeniu urokliwego parku, w pełni zagospodarowany dla potrzeb dzieci i młodzieży. W sąsiedztwie znajdują się boiska, plac zabaw oraz otoczony zielenią rekreacyjny fitness park.
Szpital na przestrzeni lat był rozbudowywany i modernizowany. Aktualnie prowadzone jest tu leczenie i rehabilitacja zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W Szpitalu GÓRKA znajduje się sześć nowocześnie urządzonych oddziałów łóżkowych, blok operacyjny (z dwoma salami), jedna z najnowocześniejszych w regionie cyfrowa pracownia diagnostyki obrazowej (RTG) oraz poradnie specjalistyczne. Do dyspozycji Pacjentów jest nowoczesna baza zabiegowa, w tym basen rehabilitacyjny. Niedawno dobudowany został nowoczesny moduł z kriokomorą. Kadra szpitala posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.
Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny GÓRKA stał się na przestrzeni ostatnich lat ważnym ośrodkiem szkoleniowym z zakresu artroskopii barku i kolana. Często realizowane są tu zabiegi, których nie podejmują się inne placówki w kraju. Szpital GÓRKA stale poszerza swą ofertę. Funkcjonuje tu Oddział Okulistyczny, gdzie w systemie jednodniowym realizowane są zabiegi usunięcia zaćmy.
Ważnym aspektem działalności placówki jest bieżąca współpraca z rodziną: prowadzone są tu szkolenia dla rodziców przygotowujące do kontynuacji postępowania rehabilitacyjnego dzieci w domu, które by odzyskać sprawność spędzają na GÓRCE często wiele tygodni. Szpital dysponuje własnymi kwaterami do wynajęcia dla rodziców i opiekunów.
Na miejscu działa Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju,  w którym dzieci kształcą się w oparciu o program nauczania ze szkół macierzystych. Dzięki temu edukacja przebiega bez przerw. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki terapeutycznej i pełne przygotowanie do pracy z dziećmi. Na miejscu jest psycholog i logopeda.
W pobliżu szpitala funkcjonuje ośrodek hipoterapii, mający istotne znaczenie w procesie rehabilitacji najmłodszych.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...