16oCprognoza pogody

Przyroda

Ogród na Rozstajach w Młodzawach Małych

Ogród na Rozstajach to dzieło Zofii i Tadeusza Kurczynów. Dzięki ich pasji i ciężkiej pracy w 1993 r. na mapie Ponidzia powstało niezwykłe miejsce. Na obszarze 1 ha twórcy ogrodu zgromadzili ponad dwa tysiące odmian roślin i kilkanaście gatunków ptaków ozdobnych. Ogród jest położony na północnych zboczach lessowych pagórków, typowych dla nadnidziańskiego krajobrazu. Znaczne różnice wysokości tworzą specyficzny mikroklimat, a tarasowy układ urozmaica rzeźbę krajobrazu, dając możliwość podziwiania założenia z różnych perspektyw. Warto podkreślić, iż twórcy ogrodu świadomie skupili się na rodzimych gatunkach roślin, dostosowanych do tutejszego klimatu i charakteru miejsca.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...