12oCprognoza pogody

Kultura i tradycje regionu

Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Położone na skraju Parku Zdrojowego BSCK to instytucja kultury skupiająca w swoich murach znaczną część artystycznego i kulturalnego życia miasta. Kino, galeria, kawiarnia oraz centrum informacji turystycznej to tylko niewielka część podmiotów funkcjonujących w budynku. Latem, w czasie trwania Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, BSCK staje się centrum wydarzeń festiwalowych. Przez cały rok oferuje szeroką gamę wydarzeń kulturalnych, również o zasięgu ogólnopolskim, przeznaczonych zarówno dla kuracjuszy, jak i dla mieszkańców. Przed gmachem BSCK stoi najbardziej charakterystyczny buski pomnik, „Ławeczka Belona”, upamiętniający pochodzącego z miasta i piszącego o nim piosenki Wojtka Belona, założyciela i lidera zespołu Wolna Grupa Bukowina.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...