16oCprognoza pogody

Inne atrakcje

Źródło „Stok” w Szańcu

Źródło „Stok” to historyczne miejsce, z którego mieszkańcy Szańca przez wiele lat czerpali wodę do użytku w gospodarstwach domowych. Korzystali z niego szczególnie w suchych letnich miesiącach, kiedy część studni wysychała, a w źródle zawsze było pod dostatkiem wody. Wzdłuż cieku płynącego od źródła w dawnych czasach kobiety z całej wsi prały ubrania. W połowie XX w. teren wokół źródła zabudowano, tworząc swego rodzaju basen, aby spiętrzyć wodę. Niestety spowodowało to, że woda częściowo wypełniła zbiornik i zatrzymała się w nim. Woda ta jest krystalicznie czysta, miejscami można jej przez to nie zauważyć. Ma stałą temperaturę 4°C, niezależnie od pory roku.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...