18oCprognoza pogody

Zabytki

Synagoga w Szydłowie

Szydłowska synagoga została zbudowana z kamienia w latach 1534–64, a następnie przebudowana na początku XVII w. Jest to masywna, późnogotycka budowla, sąsiadująca z murami miejskimi. Wnętrze składa się z sali męskiej, zbudowanej na planie prostokąta, oraz dobudowanej do niej od zachodu przybudówki, mieszczącej na parterze przedsionek, nad którym wznosi się drewniany babiniec. Warto zwrócić uwagę na interesujące sklepienie sali męskiej, kolebkowe z lunetami, ozdobione późnorenesansową dekoracją stiukową, a także na pochodzący z tego samego okresu ha-kodesz. Przy wejściu do sali, w ścianie zachodniej zachowały się także późnorenesansowe wnęki na ogień i skarbonę.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...