11oCprognoza pogody

Miejsca pamięci

Cmentarz wojenny w Uciskowie

Jadąc drogą prowadzącą z Buska-Zdroju do Nowego Korczyna, trudno minąć stojący w jej bezpośrednim sąsiedztwie cmentarz z czasów I wojny światowej. Założony na planie prostokąta o zaokrąglonym tylnym boku, obejmuje kwatery zmarłych żołnierzy oraz dość monumentalny kopiec ziemny z kwaterą biegnąca u jego stóp. Spacerując po cmentarzu, można zobaczyć zarówno krzyże łacińskie, jak i prawosławne typu rosyjskiego. Spoczywa tu 1366 żołnierzy armii rosyjskiej i 479 armii austro-węgierskiej, poległych głównie jesienią i w 2. poł. grudnia 1914 r.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...