11oCprognoza pogody

Kultura i tradycje regionu

Piwniczka „Pod kogutem” w Pęczelicach

Państwo Renata i Damian Galusowie prowadzą gospodarstwo agroturystyczne „U Damiana” w Pęczelicach. Na gości czeka tu osobliwość w postaci Piwniczki „Pod Kogutem" . Specjalnie dla nich wytwarzane jest, uhonorowane licznymi nagrodami „Wino spod Kapturowej Góry”. Przepis na wino pochodzi od dziadka pana Damiana, Edwarda Galusa, który pewnego lata, nadzwyczaj urodzajnego w owoce czereśni i wiśni, szukając sposobu na wykorzystanie nadmiaru owoców rozpoczął w Pęczelicach produkcję wina. Dodatkową atrakcją gospodarstwa, jest możliwość osobistego uczestniczenia w procesie wytwarzania wina. Do Pęczelic przyciągają również ruiny zboru ariańskiego oraz inne atrakcje leżące na dwukilometrowej ścieżce „Wokół Studni”. Spacer Wśród urokliwych wzniesień przynosi ukojenie i odpoczynek. Serdecznie Zapraszamy!

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...