11oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. św. Wawrzyńca w Gorysławicach

Gotycki kościół z 1535 r. wzniesiony przez miejscowego proboszcza ks. Józefa Dałowicza w Gorysławicach obok Wiślicy. Wcześniej ok. 1326 r. istniały już wzmianki o istniejącym w tym miejscu kościele drewnianym, pełniącym rolę świątyni parafialnej. Od roku 1799 obowiązki duszpasterskie sprawowali tu księża z kolegiaty wiślickiej. Podczas I wojny światowej świątynia została uszkodzona, później odbudowana. Do chwili obecnej jest to kościół filialny dla parafii w Wiślicy. Kościół jest orientowany, wzniesiony z kamienia, z nawą zbliżoną do kwadratu i nieco węższym prezbiterium, w którym zachowało się sklepienie sieciowe z kamiennymi zwornikami dekorowanymi herbami Abdank, Odrowąż i Janina. Pod kościołem znajduje się krypta grobowa. Przy świątyni znajduje się cmentarz z zachowanymi XIX-wiecznymi nagrobkami. Kościół leży na trasie Małopolskiej Drogi Świętego Jakuba z Sandomierza do Tyńca.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...