11oCprognoza pogody

Noclegi

Pensjonat „Zamek Dersława” w Busku-Zdroju

Przy deptaku łączącym Rynek z Parkiem Zdrojowym znajduje się pensjonat „Zamek Dersława”. Jest on stylizowany na warowny zameczek z basztą i wieżyczkami obronnymi. Pensjonat dysponuje 24 komfortowo wyposażonymi pokojami. W podziemiach zamku na gości oczekuje restauracja „Gościniec”, która oferuje smakowite dania, wśród których znajdziemy potrawy regionalne.

Budowa zamku rozpoczęła się w 1911 roku, na zlecenie Rosjanina, dr Wasyla Wasylewicza Jakobsa. Wybuch I wojny światowej zmusił go jednak do sprzedaży rezydencji polskiemu ziemianinowi Leonowi Sulimierskiemu, który w 80-tą rocznicę powstania uzdrowiska , nazwał pensjonat imieniem pierwszego właściciela Buska - rycerza Dersława.

 

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...