16oCprognoza pogody

Zabytki

Zamek Królewski w Stopnicy

Zamek w Stopnicy ufundował w 1350 r. król Kazimierz Wielki. Przez stulecia pełnił rolę stacji królewskiej na drodze z Krakowa do Sandomierza. Zniszczony w czasach potopu szwedzkiego, następnie przebudowany w stylu renesansowym, w 1783 r. generał Eliasz z Granowa powiększył go i odrestaurował. Przed II wojną światową w zamku mieściła się siedziba starostwa powiatowego i gimnazjum. W czasie wojny obiekt stał się ruiną, następnie po przebudowie wykorzystywany był przez spółdzielnię ogrodniczo-pszczelarską. W 2004 r. został wykupiony przez gminę Stopnica i odbudowany na podstawie zdjęć i materiałów archiwalnych z lat trzydziestych XX w. Od 2011 r. mieści się tu Gminne Centrum Kultury w Stopnicy.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...