11oCprognoza pogody

Pałace i dwory

Pałac w Zborowie

Zborów znany jest dzięki Samuelowi Zborowskiemu, określanemu mianem pierwszego warchoła Rzeczpospolitej. Za czasów króla Stefana Batorego został on stracony na dziedzińcu wawelskim. Jego popiersie przedstawia renesansowa płaskorzeźba umieszczona na północnej ścianie kościoła w pobliskim Solcu-Zdroju. W XVIII w. właścicielami pałacu stali się Wielogłowscy herbu Starykoń, którzy nadali mu obecny kształt. Prawdopodobnie wnęka po ołtarzu w dawnej kaplicy, czy stare krzyżowe i kolebkowo-krzyżowe sklepienia na parterze są starsze i pochodzą z XVI w.

Do 2007 r. obiekt był siedzibą Domu Pomocy Społecznej.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...