-1oCprognoza pogody

Sanatoria

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju

21. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Kompleks Szpitala położony jest w malowniczej, zdrojowej części miasta.

W szpitalu realizujemy zasadę kompleksowego leczenia uzdrowiskowego, która opiera się na zastosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem, bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych i masaży, a także diety i edukacji zdrowotnej.

Skojarzone działanie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu zapewniają szybki powrót do sprawności ruchowej leczonym u nas pacjentom i kuracjuszom.

Szpital prowadzi działalność profilaktyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. Głównym wskazaniem do rehabilitacji są choroby narządu ruchu pochodzenia:

- reumatoidalnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne),

- neurologicznego (zespoły bólowe kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, stany po udarach mózgu z zachowaną zdolnością samoobsługi i inne),

- ortopedycznego (zespoły pourazowe narządu ruchu, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa stawów i inne),

- choroby skórne (łuszczyca i inne),

- choroby naczyń obwodowych i układu krążenia (niedokrwienie kończyn dolnych w przebiegu miażdżycy, łagodne nadciśnienie tętnicze i inne),

- choroby metaboliczne (dna moczowa).

Proces kompleksowej rehabilitacji pacjentów realizowany jest w nowoczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym. Łącznie oferujemy ponad 50 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych.

W indywidualnej pracy z pacjentem stosujemy uznane metody terapeutyczne McKenzie'go, PNF, S-E-T oraz nowatorskie BMS, Tergumed System, a także własne zestawy ćwiczeń wypracowane na bazie doświadczeń zdobytych w trakcie ponad 80 lat istnienia Szpitala. Naturalnym tworzywem leczniczym stosowanym u nas są słynne buskie wody siarczkowo-siarkowodorowe słone.

Atutem naszego Szpitala jest profesjonalna kadra medyczna i logistyczna.

Udostępniamy funkcjonalnie urządzone pokoje 1- i 2-osobowe oraz apartamenty. Budynki szpitala stanowią jeden połączony kompleks, przygotowany do obsługi i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji naszych pacjentów szpital udostępnia własny park ze ścieżką zdrowia, wypożyczalnię rowerów, a także: kaplicę, bibliotekę, galerię obrazów oraz duży (odpłatny) parking. Przy szpitalu dostępne są (na zasadach komercyjnych): gabinet kosmetyczny, fryzjerski, salonik prasowy i kawiarnia.

W 21. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busku-Zdroju funkcjonuje System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001 w zakresie  usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny
SP ZOZ w Busku-Zdroju
28-100 Busko-Zdrój;  ul. F. Rzewuskiego 8
woj. świętokrzyskie

Informacja i rezerwacja miejsc pełnopłatnych:
tel. +48 41 378 03 85
e-mail:  rezerwacja@szpitalwojskowy.pl

Recepcja:
tel. +48 41 378 24 17
e-mail: biuro@szpitalwojskowy.pl

www.szpitalwojskowy.pl

http://www.facebook.com/21wszur

 

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...