15oCprognoza pogody

Miejsca pamięci

Cmentarz parafialny w Busku-Zdroju

Cmentarz w Busku-Zdroju powstał ok. 1860 r. Wśród historycznych mogił wyróżnia się kwatera powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Grochowiskami w 1863 r. Wiele lat później, bo dopiero w 1939 r., obok swoich druhów spoczął Aleksander Uchnast, który jako 14-latek wstąpił do oddziału powstańczego. W pobliżu mogiły powstańczej znajduje się grób Wojtka Belona, poety, pieśniarza, założyciela i lidera zespołu Wolna Grupa Bukowina. To prawdziwy bard Ponidzia, pamiętany i czczony przez kolejne pokolenia buszczan. Na buskim cmentarzu pochowana została także Jadwiga Kaczorowska, matka ostatniego Prezydenta RP na Uchodźctwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...