15oCprognoza pogody

Aktywny wypoczynek

Teren rekreacyjny z kamieniem pamiątkowym Stefana Marca w Wiślicy

Stefan Marzec pracował jako nauczyciel w miejscowej szkole. Całe swoje życie poświęcił propagowaniu Wiślicy, swojej małej ojczyzny, którą prawdziwie ukochał. Tak o nim pisał Paweł Jasienica w „Słowiańskim rodowodzie”: „Ma Wiślica i wiernego stróża swoich starożytności. Jest nim Stefan Marzec od dawna tu osiadły nauczyciel. Czerpiąc ze swej roboty korzyści natury moralnej, dba on o wszystko. Oprowadza, informuje, propaguje. Dzięki niemu archeologia obecna jest w Wiślicy na co dzień”. Kamień wraz tablicą pamiątkową został odsłonięty dzięki staraniom PTTK z Buska-Zdroju w 50. rocznicę śmierci tego wielce zasłużonego dla Wiślicy człowieka.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...