16oCprognoza pogody

Pałace i dwory

Pałac Wielopolskich i Góra Zamkowa w Pińczowie

Powyżej pińczowskiego rynku, w niewielkim parku znajduje się klasycystyczny pałac Wielopolskich, zbudowany ok. 1789 r., prawdopodobnie przez znanego wówczas architekta Franciszka Naxa. Jego fasadę główną ozdabiają wykonane w stiuku, płaskorzeźbione sceny mitologiczne, umieszczony nad wejściem orzeł oraz znajdujący się w tympanonie herb margrabiego Franciszka Wielopolskiego. W południowej części przypałacowego parku wznosi się interesujący pawilon ogrodowy, zbudowany pod koniec XVI w., zapewne przez Santi Gucciego. Jest to niewielka manierystyczna budowla, wzniesiona na planie pięcioboku, o kształcie baszty. Według pierwotnego założenia pawilony te (było ich cztery – zachowany fragment drugiego wmurowany jest w zachodnią ścianę pałacu) usytuowane były na narożach geometrycznego ogrodu włoskiego, należącego do kompleksu pińczowskiego zamku, położonego na szczycie Zamkowej Góry.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...