15oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. św. Tekli w Krzyżanowicach

Niewiele kościołów w Polsce reprezentuje dojrzały styl klasycystyczny. Okres oświecenia, szczególnie dobry stanisławowskiej, nie sprzyjał nowym fundacjom kościelnym. Wyjątkiem od tej reguły jest bez wątpienia kościół w Krzyżanowicach, wzniesiony w obecnej formie w latach 80. XVIII w. przez ówczesnego proboszcza tego miejsca Hugona Kołłątaja. Dzieło wiele mówi o postaci swego fundatora. Kościół ma wspaniałą fasadą zachodnią, jakiej nie powstydziłyby się warszawskie świątynie. Wnętrze świątyni odzwierciedla ducha epoki, jest dość ascetyczne, stonowane, z dominantami w postaci ołtarzy. W głównym ołtarzu znajduje się obraz „Stworzenie świata” autorstwa Franciszka Smuglewicza. Modelem przedstawionej na nim postaci biblijnego Adama był sam ksiądz proboszcz, człowiek światły i światowy.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...