15oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. św. Stanisława w Świniarach

Według zapisków Jana Długosza początki parafii sięgają 1250 r. Drewniany kościół przez wiele lat stał jedynie na podmurówce. Jego nietrwała konstrukcja często ulegała pożarom, szczególnie w czasie wojen oraz od uderzeń piorunów. W 1728 r. spłonęła plebania z pobliskimi zabudowaniami. Pod koniec XIX w. dobudowano murowaną kaplicę z przedsionkiem oraz dostawiono zakrystię. W prezbiterium kościoła dostrzec można późnobarokowy ołtarz z rokokowymi ornamentami. W nawie głównej mieści się ołtarz Matki Bożej z obrazem św. Anny Samotrzeć z początku XVII w., zaś po stronie przeciwnej – ołtarz z XVIII w. z wyobrażeniem patrona świątyni. Na uwagę zasługuje również ambona z XVIII w. oraz kamienna chrzcielnica.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...