15oCprognoza pogody

Obiekty sakralne

Kościół pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie

Kościół pojezuicki pw. Świętej Trójcy wybudowany został w stylach: gotyckim, renesansowym i barokowym. Na uwagę zasługują trzy wczesnobarokowe kaplice: od północy św. Jana Kantego i Matki Bożej Różańcowej, od południa Pana Jezusa Ukrzyżowanego, w której znajduje się cudowny krucyfiks. Dwie ostatnie kaplice przykryte są kopułami zwieńczonymi latarnią. Pod kaplicą Pana Jezusa w sklepionym grobie znajdują się dwie trumny Żukowskich, fundatorów kaplicy.

Na uwagę zasługują:

- wczesnorenesansowy portal główny z 1634 r. z orłem polskim i snopkiem Wazów,
- sklepienie w prezbiterium w nawie, kolebkowe, z lunetami,
- barokowy krucyfiks z XVII w.
- wyposażenie kościoła barokowe i późnobarokowe,
- relikwie wielu świętych, przeważnie męczenników.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...