2oCprognoza pogody

Zabytki

Przedmieście mirowskie w Pińczowie

W 1592 r., a więc w okresie największego rozkwitu potęgi rodu Myszkowskich, Zygmunt, pan Pińczowa, założył przylegające do niego od wschodu nowe miasto, które zostało nazwane Mirowem. Choć jeszcze w XVII w. zostało oficjalnie włączone do Pińczowa, do dziś zachowało swój odrębny charakter urbanistyczny. Jego najbardziej wyrazistym elementem jest mirowski rynek. Przy jego pierzei stoi najbardziej okazała z zachowanych pińczowskich kamienic, renesansowy Dom Ariański, zwany także Drukarnią Ariańską, zbudowany na przełomie XVI i XVII w. W sąsiedztwie rynku w 1587 r. został wzniesiony kościół, od 1683 r. należący do zakonu reformatów. Jest to, jak przystało na ten odłam zakonu franciszkanów, budowla dość skromna architektonicznie, o późnobarokowym wyposażeniu, pośród którego wyróżnia się boczny ołtarz z cudownym obrazem Matki Bożej Mirowskiej.

Aplikacje
mobilne

Podążaj za trasą, rozwiązuj gry terenowe i odkrywaj ciekawe miejsca z funkcją rozszerzonej rzeczywistości. A to wszystko na dwa systemy!

Aplikacja dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i AppStore.

Aplikacje<br>mobilne
Google Play App Store

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Kreowanie wizerunku obszaru LGD przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego w postaci kiosków multimedialnych w miejscowości Busko – Zdrój” mająca na celu Promocję walorów turystycznych powiatu buskiego przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych posadowionych w miejscowości Busko – Zdrój, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany wynik operacji: utworzone narzędzie informatyczne, 4 kioski multimedialne oraz 1000 osób korzystających z utworzonych narzędzi informatycznych kreujących wizerunek regionu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...